Jak przygotować ogród na zimę

0
7

Krok 1: Przygotowanie roślin

Przed przystąpieniem do przygotowania ogrodu na zimę, należy zadbać o jego rośliny. Wszelkie krzewy i drzewa powinny być odpowiednio przycięte, aby usunąć chore lub uszkodzone gałęzie. Następnie należy je okryć agrowłókniną lub słomianymi matami, aby chronić je przed mrozem. Rośliny doniczkowe powinny być przeniesione do chłodnego pomieszczenia, gdzie temperatura będzie utrzymywać się w granicach 5-10 stopni Celsjusza.

Jeśli w Twoim ogrodzie znajdują się trawniki, warto je skosić na wysokość ok. 3 cm i pozbawić liści. Możesz również użyć specjalnego preparatu do nawożenia trawy, który pomoże jej lepiej przetrwać zimowe miesiące.

Krok 2: Usuwanie chwastów

Chwasty to jeden z głównych problemów w ogrodzie. Aby uniknąć ich namnażania się w czasie zimy, należy je usunąć jeszcze przed nadejściem mrozu. Najlepiej jest to zrobić ręcznie, ale można też użyć środka chemicznego do ich usuwania.

Po usunięciu chwastów warto posypać glebę wokół roślin specjalnym preparatem do walki z chwastami. Dzięki temu będzie ona lepiej chroniona przed ich namnażaniem się podczas zimowego okresu.

Krok 3: Zabezpieczanie narzędzi

Ostatnim krokiem w przygotowaniu ogrodu na zimę jest odpowiednie zabezpieczenie narzędzi ogrodniczych. Należy je umyć i osuszyć, a następnie posmarować smarem lub olejem silnikowym. Narzędzia powinny być trzymane w suchym i ciemnym miejscu, aby uniknąć korozji.

Jeśli masz dużo narzędzi, możesz je schować do specjalnego pojemnika lub skrzyni na narzędzia. Dzięki temu bardzo łatwo będzie Ci je odnaleźć wiosną, gdy będzie już czas na porządkowanie ogrodu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here